Een studie van 31.000 jaar oude vogelresten, in de jaren zestig ontdekt in Henegouwen, suggereert dat de jager-verzamelaars er een bijzondere interesse hadden in eendenvleugels.
Een studie van 31.000 jaar oude vogelresten, in de jaren zestig ontdekt in Henegouwen, suggereert dat de jager-verzamelaars er een bijzondere interesse hadden in eendenvleugels.
Sinds de eerste wereldwijde overeenkomst over biodiversiteit in 1992 volgden meerdere overeenkomsten elkaar op, met het Kunming-Montreal Global Biodiversity Framework uit december 2022 als meest recente.
Hoewel het Belgische deel van de Noordzee slechts 0,5% van de Noordzeeoppervlakte vertegenwoordigt, ligt het in een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld en combineert het een groot aantal menselijke activiteiten op een beperkte ruimte.
In het nieuwe rapport ‘Zeezoogdieren in België in 2022’ compileert het Koninklijk Belgisch Instituut voor Nat
In 2021 haalde een artikel in Nature de wereldkoppen omdat het de koolstof die vrijkomt door verstoring van de zeebodem als gevolg van bodemvisserij met sleepnetten gelijkstelde aan de hoeveelheid CO2 die de mondiale luchtvaartindustrie genereert.
Ons museum of onderzoeksinstituut bezocht? Post je foto’s en video’s met #naturalsciencesbrussels!